Dne 3. června se uskutečnila Talentová soutěž s názvem „Ukažme, co umíme“. Akci pořádala organizace Bílý nosorožec, o.p.s. k příležitosti 10. výročí svého vzniku, a to pod záštitou zpěvačky Lucie Hrůzové, s jejíž podporou se mohla konat v Multižánrovém centru Cooltour na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Akce byla, mimo jiné, zahájena také prezentací vývoje organizace v horizontu deseti let.


Svůj talent ukázalo celkem 16 vystupujících ze spolupracujících organizací (Společně Jekhetane, o.p.s., Centrom o.s., Pavučina o.p.s., Bílý nosorožec, o.p.s., Dětský domov Čeladná, Vzájemné soužití, o.p.s., Armáda Spásy a KC Maják v Orlové). V pětičlenné porotě zasedla Veronika Navrátilová, která zastupovala jednoho ze sponzorů akce, dále Mgr. Lucie Škvaridlová, koordinátorka soc. začleňování Magistrát města Ostrava, vítězka Hlasu Československa 2014 Lenka Hrůzová, tanečník David Janáček a zástupce naší organizace Dáša Suchánková. Porota svědomitě hodnotila talent všech účinkujících, kteří získali za svou účast řadu drobných cen, dále byli vyhlašováni vždy tři nejlepší soutěžící ve dvou soutěžních kategoriích. V kategorii „jednotlivec“ obdržela první místo Aneta Lešková a získala tak za svůj zpěv hlavní cenu, kterou byl mobilní telefon. V kategorii „skupina“ se umístily dívky z NZDM Zárubek (Vzájemné soužití, o.p.s.) se svým Romským čardášem a mohly se tak těšit z hlavní ceny, kterou byl tablet.


Vedle soutěžních představení své umění předvedli také pozvaní hosté, kterým tímto velice děkujeme. Zpěvačka Lenka Hrůzová zazpívala dvě skladby, stepařské sólo vystoupení předvedl Mistr České republiky pan Miroslav Spáčil a na závěr svým tanečním vystoupení roztancoval publikum David Janáček s dalšími pozvanými tanečníky.

Pro účinkující byl připraven bohatý raut a sponzorské dary věnovaly firmy Disam RT s.r.o., Profiterm Morava s.r.o. a Profiterm Facility, a.s., Fair Credit International SE, Josef Ničman, System Control s.r.o., Václav Tvarůžka, Lenka Hrůzová a Barbora Michlová.


Velké poděkování patří nejen sponzorům, kteří tak připravili možnost věnovat krásné a hodnotné ceny do soutěže, ale také porotě, hostům, všem účinkujícím, kteří ukázali, že talent jim opravdu nechybí. V neposlední řadě patří poděkování také týmu organizace, zejména pak Báře Michlové, která akci zajišťovala a Lukáši Šarinovi, který se, ač je svou profesí sociální pracovník, výborně ujal role moderátora a celou akcí nás provázel.